Oil City YMCA Mayfly 5K Run/Walk
Overall Finish List
May 14, 2011
5K Run
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matt Peterson Franklin PA 38 18 M 1 16-19 19:33 6:18/M
2 Michael Sandrock Clintonville PA 52 47 M 2 45-49 20:29 6:36/M
3 Jason Woolcock Oil City PA 73 38 M 3 35-39 20:43 6:41/M
4 P J Winkler Franklin PA 61 15 M 1 12-15 21:34 6:57/M
5 Rick Peterson Franklin PA 39 47 M 1 45-49 22:12 7:10/M
6 Tina Schettine Bemus Point NY 53 46 F 1 45-49 22:44 7:20/M
7 Alex Chelton Oil City PA 65 9 M 1 0-11 22:56 7:24/M
8 Jeremy Lander Shippenville PA 27 26 M 1 25-29 23:12 7:29/M
9 Ed May Oil City PA 31 53 M 1 50-54 23:57 7:44/M
10 Piper Clyborne Oil City PA 76 29 F 2 25-29 24:10 7:48/M
11 Thomas Wilson Seneca PA 60 56 M 1 55-59 25:02 8:05/M
12 Abby Brunst Pleasantville PA 8 14 F 3 12-15 25:05 8:05/M
13 Nick MacAluso Titusville PA 28 27 M 2 25-29 25:07 8:06/M
14 Shawn Chelton Oil City PA 67 30 M 1 30-34 25:59 8:23/M
15 Lisa Weismann Utica PA 58 43 F 1 40-44 26:56 8:41/M
16 Marcia Fox Cranberry PA 15 56 F 1 55-59 27:02 8:43/M
17 James Horner Franklin PA 24 60 M 1 60-64 27:21 8:49/M
18 David Warner Oil City PA 57 29 M 3 25-29 27:33 8:53/M
19 Tessa Roberts Marble PA 49 10 F 1 0-11 27:59 9:02/M
20 Jim Roberts Marble PA 47 45 M 2 45-49 27:59 9:02/M
21 Kristen Osborne Oil City PA 36 32 F 1 30-34 28:10 9:05/M
22 Tiffany Hrach Meadville PA 25 32 F 2 30-34 28:29 9:11/M
23 Abigail Williams Rouseville PA 75 18 F 1 16-19 28:34 9:13/M
24 Duane Northrop Lake City PA 35 59 M 2 55-59 28:47 9:17/M
25 Steph Ralph Oil City PA 71 27 F 1 25-29 29:14 9:26/M
26 Monika Goss Oil City PA 18 19 F 2 16-19 29:27 9:30/M
27 Matt Varley Copley OH 55 19 M 1 16-19 29:28 9:30/M
28 Bob Reed Oil City PA 42 59 M 3 55-59 29:46 9:36/M
29 Becca Worley Townville PA 63 13 F 1 12-15 30:24 9:48/M
30 Renee Miller Oil City PA 34 26 F 2 25-29 31:00 10:00/M
31 Debra Grove Oil City PA 19 50 F 1 50-54 31:13 10:04/M
32 Leah Chelton Oil City PA 66 32 F 3 30-34 31:30 10:10/M
33 Sharon Mighells Marienville PA 33 34 F 4 30-34 31:38 10:12/M
34 Jon Cook Oil City PA 13 28 M 4 25-29 31:40 10:13/M
35 Darcy Henderson Franklin PA 23 38 F 1 35-39 33:12 10:43/M
36 Mary Worley Townville PA 64 46 F 1 45-49 33:25 10:47/M
37 Peter Winkler Franklin PA 62 58 M 4 55-59 33:34 10:50/M
38 Cheryl Pastor Oil City PA 37 55 F 2 55-59 33:54 10:56/M
39 Jim Breth Oil City PA 4 41 M 1 40-44 35:07 11:20/M
40 Clarence Mason Waterford PA 70 74 M 1 70-79 35:16 11:23/M
41 Carrie Kee Oil City PA 26 31 F 5 30-34 37:06 11:58/M
42 Kelly Chase Oil City PA 10 39 F 2 35-39 37:19 12:02/M
43 Amber Guiste Oil City PA 20 26 F 3 25-29 38:16 12:21/M
44 David Guiste Oil City PA 21 27 M 5 25-29 38:18 12:21/M
5K Walk
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Valerie Wakefield Franklin PA 56 46 F 1 45-49 38:58 12:34/M
2 James Bell Oil City PA 1 65 M 1 65-69 38:58 12:34/M
3 Paula Wilhere Franklin PA 59 62 F 2 60-64 44:04 14:13/M
4 Robert Fugate Oil City PA 17 59 M 2 55-59 44:37 14:24/M
5 John E Roberts Seneca PA 48 66 M 3 65-69 45:08 14:34/M
6 Sharon Hopper Rouseville PA 69 49 F 3 45-49 45:22 14:38/M
7 Dianna Fugate Oil City PA 16 54 F 1 50-54 45:29 14:40/M
8 Laurel Brunsgaard Emlenton PA 7 32 F 1 30-34 47:24 15:17/M
9 Marty Bagley Conneaut Lake PA 74 61 M 1 60-64 47:25 15:18/M
10 Julie Brown Pleasantville PA 5 32 F 2 30-34 48:03 15:30/M
11 Emily Stewart Clintonville PA 54 43 F 1 40-44 49:04 15:50/M
12 Bailey Bodamer Pleasantville PA 2 10 F 1 0-11 49:31 15:58/M
13 Lisa Bodamer Pleasantville PA 3 40 F 2 40-44 49:32 15:59/M
14 Deb Cogswell Polk PA 12 40 F 3 40-44 49:33 15:59/M
15 Linda Harriger Polk PA 22 62 F 1 60-64 49:34 15:59/M
16 Michele Mansfield Polk PA 29 41 F 4 40-44 49:38 16:01/M
17 Sharon Russell Seneca PA 51 57 F 1 55-59 49:46 16:03/M
18 Leigh Reed Titusville PA 43 33 F 3 30-34 52:13 16:51/M
19 John Hopper Rouseville PA 68 52 M 1 50-54 52:14 16:51/M
20 Donna Roberts Corry PA 45 66 F 1 65-69 53:46 17:21/M
21 Hannah Roberts Marble PA 46 13 F 1 12-15 53:46 17:21/M
22 Bridgette Roberts Marble PA 44 44 F 5 40-44 53:48 17:21/M
23 Katelyn Brunsgaard Emlenton PA 72 15 F 2 12-15 54:03 17:26/M
24 Erin Van Wormer Oil City PA 9 32 F 4 30-34 54:03 17:26/M
25 Dale Massie Oil City PA 30 64 M 2 60-64 54:42 17:39/M
26 Julie Ruditis Franklin PA 50 43 F 6 40-44 54:43 17:39/M
27 Elizabeth Ford Franklin PA 14 73 F 1 70-79 56:13 18:08/M
28 Marie Rainey Pleasantville PA 41 56 F 2 55-59 1:01:02 19:41/M
29 Nate Brown Pleasantville PA 6 12 M 1 12-15 1:01:04 19:42/M