Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matt Peterson Franklin PA 506 20 M 1 Top Fin 19:38 6:20/M
2 Tony Ruth Seneca PA 556 52 M 2 Top Fin 19:51 6:24/M
3 Jason Woolcock Oil City PA 555 40 M 3 Top Fin 20:31 6:37/M
4 Nicholas Baughman Cranberry PA 538 15 M 1 12-15 20:42 6:41/M
5 Stacie Stevenson Titusville PA 532 25 F 1 Top Fin 20:55 6:45/M
6 Michael Sandrock Clintonville PA 511 49 M 1 45-49 20:57 6:45/M
7 Rick Peterson Franklin PA 505 49 M 2 45-49 21:49 7:02/M
8 Dana Shawgo Franklin PA 562 36 M 1 35-39 22:30 7:15/M
9 Sara Lander Oil City PA 489 19 F 2 Top Fin 23:48 7:41/M
10 Rod Brest Meadville PA 466 65 M 1 65-69 23:57 7:44/M
11 Jeremy Klinger Emlenton PA 487 41 M 1 40-44 24:08 7:47/M
12 Zach Jones Oil City PA 528 24 M 1 20-24 24:10 7:48/M
13 Emily Baughman Cranberry PA 537 17 F 3 Top Fin 24:29 7:54/M
14 Rich Beach Franklin PA 553 33 M 1 30-34 24:32 7:55/M
15 Toby Johnson Titusville PA 558 38 M 2 35-39 24:54 8:02/M
16 Brian Swartzfager Seneca PA 533 39 M 3 35-39 24:58 8:03/M
17 Renee Miller Oil City PA 529 28 F 1 25-29 25:01 8:04/M
18 James Stephenson Oil City PA 516 35 M 4 35-39 25:12 8:08/M
19 Thomas Wilson Seneca PA 521 58 M 1 55-59 25:22 8:11/M
20 Elizabeth Griebel Oil City PA 481 22 F 1 20-24 25:23 8:11/M
21 Jennifer Hazlett Seneca PA 482 29 F 2 25-29 25:31 8:14/M
22 Heather McCandless Oil City PA 492 37 F 1 35-39 25:45 8:18/M
23 Susyn Klinger Emlenton PA 488 39 F 2 35-39 25:56 8:22/M
24 Michelle Turk Marble PA 552 43 F 1 40-44 26:15 8:28/M
25 Ed Woolcock Oil City PA 522 67 M 2 65-69 26:37 8:35/M
26 Cate Fry Oil City PA 477 41 F 2 40-44 26:43 8:37/M
27 Zach Zerger Oil City PA 523 31 M 2 30-34 26:45 8:38/M
28 Duane Northrop Lake City PA 497 61 M 1 60-64 26:54 8:41/M
29 Joe Reinsel Cooperstown PA 508 38 M 5 35-39 27:04 8:44/M
30 Kayla McCandless Oil City PA 493 15 F 1 12-15 27:22 8:50/M
31 Sherry Reed Oil City PA 507 53 F 1 50-54 27:23 8:50/M
32 Jeff McFadden Meadville PA 494 47 M 3 45-49 27:24 8:50/M
33 Robert Coffman Oil City PA 563 46 M 4 45-49 27:46 8:57/M
34 Jim Womer Oil City PA 548 39 M 6 35-39 28:13 9:06/M
35 JT Stahlman Franklin PA 513 10 M 1 0-11 28:15 9:07/M
36 Abby Williams Rouseville PA 561 20 F 2 20-24 28:20 9:08/M
37 Debra Grove Oil City PA 525 52 F 2 50-54 28:37 9:14/M
38 Ron Bennett Waterford PA 461 66 M 3 65-69 29:14 9:26/M
39 Lacey Williams Cranberry PA 520 23 F 3 20-24 29:25 9:29/M
40 Jaimee Anderson Emlenton PA 459 22 F 4 20-24 29:49 9:37/M
41 Meagan Peoples Emlenton PA 504 31 F 1 30-34 29:56 9:39/M
42 Bryce Gart Oil City PA 479 11 M 2 0-11 30:13 9:45/M
43 Brooke Gart Oil City PA 478 13 F 2 12-15 30:14 9:45/M
44 Pam Baughman Cranberry PA 536 45 F 1 45-49 30:26 9:49/M
45 Maria Basile Meadville PA 460 51 F 3 50-54 30:39 9:53/M
46 Christine Painter Oil City PA 503 14 F 3 12-15 31:04 10:01/M
47 Barry Ashway Columbia PA 551 13 M 2 12-15 31:17 10:05/M
48 Lucy Liebmann Oil City PA 545 12 F 4 12-15 32:00 10:19/M
49 Michael Walentosky Oil City PA 519 53 M 1 50-54 32:02 10:20/M
50 Norma Johnson Titusville PA 557 40 F 3 40-44 32:09 10:22/M
51 Delaney Nystrom Erie PA 499 9 F 1 0-11 32:47 10:35/M
52 Jeff Nystrom Erie PA 502 43 M 2 40-44 33:01 10:39/M
53 Madison Stephens Oil City PA 515 6 F 2 0-11 34:36 10:51/M
54 Darcy Best Emlenton PA 462 27 F 3 25-29 33:37 10:51/M
55 Elizabeth Henry Oil City PA 541 22 F 5 20-24 34:06 11:00/M
56 Andrew Steenbergh Shaker Hts OH 540 22 M 2 20-24 34:07 11:00/M
57 Rebekah Deal Oil City PA 474 34 F 2 30-34 34:22 11:05/M
58 Krista Harriger Oil City PA 527 29 F 4 25-29 34:40 11:11/M
59 Jim Breth Oil City PA 542 43 M 3 40-44 35:11 11:21/M
60 Ken Hall Oil City PA 535 54 M 2 50-54 35:13 11:22/M
61 Amanda McCoy Knox PA 530 23 F 6 20-24 35:27 11:26/M
62 Amber Daly Oil City PA 559 27 F 5 25-29 36:06 11:39/M
63 Jessica Lynch Franklin PA 491 35 F 3 35-39 36:06 11:39/M
64 Sheryl Cowan Titusville PA 471 59 F 1 55-59 36:45 11:51/M
65 Alivia McFadden Meadville PA 495 13 F 5 12-15 38:59 12:35/M
66 Chuck Liebmann Oil City PA 546 47 M 5 45-49 39:19 12:41/M
67 Jessica Vogan Seneca PA 544 23 F 7 20-24 40:37 13:06/M
68 Lynn Harriger Polk PA 526 64 F 1 60-64 40:55 13:12/M
69 Livina Nwokedi Oil City PA 498 50 F 4 50-54 41:31 13:24/M
70 Diana Liebmann Oil City PA 547 45 F 2 45-49 41:35 13:25/M
71 Kimberly Scott Franklin PA 554 48 F 3 45-49 41:51 13:30/M
72 Tammy Botts Oil City PA 463 48 F 4 45-49 48:22 15:36/M
73 Vicky London Oil City PA 490 62 F 2 60-64 48:23 15:36/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Rodney Daum Tionesta PA 473 55 M 1 Top Fin 34:45 11:13/M
2 Bernard Daum Tionesta PA 472 62 M 2 Top Fin 36:01 11:37/M
3 Shelley Flickner Franklin PA 476 56 F 1 Top Fin 36:32 11:47/M
4 Angie McFarland Tionesta PA 496 42 F 2 Top Fin 37:38 12:08/M
5 Mason Stephens Oil City PA 514 9 M 1 0-11 42:54 13:50/M
6 Grant Nystrom Erie PA 500 10 M 2 0-11 42:54 13:50/M
7 Valerie Wakefield Franklin PA 543 48 F 3 Top Fin 43:10 13:55/M
8 John Roberts Seneca PA 509 68 M 3 Top Fin 44:21 14:18/M
9 Diana Pettit Polk PA 531 53 F 1 50-54 44:37 14:24/M
10 Tammy Klugh Seneca PA 550 42 F 1 40-44 44:41 14:25/M
11 David Heath Oil City PA 534 64 M 1 60-64 44:41 14:25/M
12 Brook Siar Oil City PA 512 40 F 2 40-44 45:08 14:34/M
13 Amanda Braun Cooperstown PA 464 27 F 1 25-29 46:16 14:55/M
14 Kim Braun Oil City PA 465 56 F 1 55-59 46:16 14:55/M
15 Barb Beebe Corry PA 549 44 F 3 40-44 46:56 15:08/M
16 Darryl Scott Franklin PA 560 43 M 1 40-44 46:58 15:09/M
17 Donna Roberts Corry PA 510 68 F 1 65-69 46:58 15:09/M
18 Marcy Nystrom Erie PA 501 40 F 4 40-44 52:08 16:49/M
19 Emily Stewart Clintonville PA 518 45 F 1 45-49 54:12 17:29/M
20 Marilyn Kirkwood Oil City PA 484 66 F 2 65-69 54:36 17:37/M
21 Tabitha Stephenson Oil City PA 517 32 F 1 30-34 56:13 18:08/M
22 Amber Fento Oil City PA 475 27 F 2 25-29 56:14 18:08/M
23 Elizabeth Ford Franklin PA 524 75 F 1 70-79 57:43 18:37/M
24 Emilee Klinger Emlenton PA 486 11 F 1 0-11 58:18 18:48/M